Afinia We Care

Oddychaj bezpiecznie

w gabinetach manicure

#ZeroDust #AfiniaWeCare

Według doniesień lekarskich manikiurzystka wdycha nawet do 4 kg pyłu paznokciowego rocznie.

Mniejsze narażenie na szkodliwy pył

Zapobiega chorobom płuc

Ochrona zdrowia stylistki oraz klientek

„Rekomenduję pochłaniacz pyłu NDC 1000 firmy AFINIA, jako urządzenie istotnie ograniczające narażenie na wdychanie pyłu powstającego podczas obróbki paznokci i jednocześnie zapobiegające rozwojowi chorób związanych z tym narażeniem”

Dr. Marta Pilaczyńska-Cemel
Internal Medicine Specialist, Lung Disease Specialist

Oddychasz bezpiecznie

Świeże, czyste powietrze to marzenie mieszkańców nie tylko dużych miast. Zmiany cywilizacyjne spowodowały, że wzrasta nasza świadomość zdrowego stylu życia, interesujemy się trendami eko, dietą. Dbając o zdrowie, wyjeżdżamy tam, gdzie jest przestrzeń, przyroda, pachnące łąki, krystalicznie czysty powiew górskiego wiatru albo słona, morska bryza. Tam, gdzie czeka na nas świeże powietrze, gdzie pełną piersią, swobodnie możemy oddychać i nie martwić się zanieczyszczeniem środowiska. Smog, dym, spaliny… o tym wiemy i słyszymy od dawna, ale czy zdajemy sobie sprawę z zagrożenia pyłem i to w tak przyjemnym miejscu, jak gabinet manicure? Warto przyjrzeć się pracy stylistki paznokci operującej frezarką, piłującej naturalny lub hybrydowy paznokieć i zwrócić uwagę na unoszący się wokół pył. Według doniesień lekarskich manikiurzystka wdycha nawet do 4 kg pyłu paznokciowego rocznie. Klientka odwiedzająca regularnie gabinet i poddająca się zabiegom pielęgnacji paznokci, również jest narażona na wdychanie tych zanieczyszczeń choć w mniejszym stopniu niż stylistka, u której inhalacja pyłu każdego dnia kończy się często zawodowymi chorobami dróg oddechowych i podrażnieniem spojówek.

Marka Afinia jest wiodącym producentem pochłaniacza pyłu dla gabinetów manicure. AFINIA NDC 1000 to jeden z niewielu produktów na rynku, którego moc pozwala realnie wyeliminować problem uciążliwego pyłu. Efektywność urządzenia Afinia jest wyjątkowa, zapewnia diametralną różnicę w pracy manikiurzystki, a tym samym zapewnia komfort klientom. Obecnie marka Afinia postawiła na informowanie o zagrożeniu płynącym z wdychania pyłu paznokciowego, z którego to zagrożenia klienci gabinetów najczęściej nie zdają sobie sprawy. Ten komunikat nabiera wyjątkowego znaczenia w dobie pandemii COVID-19, kiedy to nasza troska o zdrowie, a w szczególności o drogi oddechowe jest tak ważna. Pochłaniacz marki Afinia pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć narażenie na wdychanie szkodliwych drobinek, powstających przy obróbce paznokci, potwierdzają to opinie lekarskie. Ochrona przed pyłem jest kluczowa: zawarte w nim mikroskopijne elementy mają m.in. zdolność przenikania do pęcherzyków płucnych i mogą zagrażać zdrowiu, powodując różnorakie schorzenia. Tymi cząstkami mogą być toksyczne związki chemiczne, żywice, drobiny sztucznych tworzyw, wchodzących w skład paznokci hybrydowych, żelowych czy akrylowych, jak również bakterie, grzyby czy inne patogeny (więcej w dołączonej opinii lekarskiej).

„Rekomenduję pochłaniacz pyłu NDC 1000 firmy AFINIA, jako urządzenie istotnie ograniczające narażenie na wdychanie pyłu powstającego podczas obróbki paznokci i jednocześnie zapobiegające rozwojowi chorób związanych z tym narażeniem”

Lekarz Marta Pilaczyńska-Cemel
specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc

Cel marki Afinia jest jeden: dbać o zdrowie manikiurzystek i ich klientów poprzez zaopatrywanie gabinetów kosmetycznych w pochłaniacze pyłu. Urządzenie Afinia oprócz wysokiej funkcjonalności i efektywności w faktycznym pochłanianiu szkodliwych drobinek, cechuje estetyka – pochłaniacz umieszczony jest dyskretnie pod blatem stołu manikiurzystki, nie przeszkadza ani jej, ani klientom podczas zabiegu manicure. Stylistce ponadto nie ogranicza miejsca pracy. Na blacie widzimy jedynie okrągłą kratkę – maskownicę ze stali szlachetnej, przez którą pył jest zasysany i magazynowany wewnątrz urządzenia. Osiada on na specjalnym filtrze węglowym lub poliestrowym. Zastosowany filtr gwarantuje, że cząstki nie zostaną „rozdmuchane” wokół i będą trwale zatrzymane w środku urządzenia. Uniwersalny design idealnie komponuje się z biurkami kosmetycznymi w każdym salonie, podkreślając nowoczesność i profesjonalizm gabinetu.

FILTR WĘGLOWY
FILTR POLIESTROWY

Unoszący się podczas zabiegu manicure pył, nie dość, że jest wdychany, to również nieestetycznie osadza się na wszystkich przedmiotach wokoło, poczynając od biurka, poprzez lampy, ubrania, włosy, na torebce kończąc. Szkodliwe cząstki docierają nawet do siedzących w pobliżu zabiegu innych osób.

Zagrożenie pyłem paznokciowym zostaje w znacznym stopniu ograniczone, dzięki zastosowaniu w gabinecie pochłaniacza Afinia, którego moc pozwala na autentyczne wyeliminowanie fruwających wokół stylistki i klientki drobinek, osadzających się w każdej szczelinie.

Wysokiej klasy meble kosmetyczne Afinia, jak również pochłaniacze pyłu Afinia NDC 1000 obecne są już w setkach gabinetów manicure w całej Polsce oraz za granicą. Produkty marki powstają w Poznaniu. Technologia Afinia szybko została doceniona przez profesjonalistów, ciesząc się aprobatą w branży. Ostatnio nawiązano współpracę z renomowanym gabinetem uznanej stylistki paznokci Marzeny Kanclerskiej, której profesjonalizm i doświadczenie znane są od lat. Jej nazwisko to znana nie tylko w Warszawie, ale i w kraju marka manicure w najlepszym wydaniu. Swój sukces i renomę zawdzięcza pasji, ciężkiej pracy, doskonałym usługom najwyższej jakości oraz wyczuciem nowych trendów – tak w samej stylizacji, jak i w wyposażeniu swoich gabinetów. To dlatego Marzena Kanclerska zdecydowała się na pochłaniacze pyłu marki Afinia. W trudnej rzeczywistości pandemii, właścicielka postanowiła w nowej odsłonie otworzyć swój gabinet na warszawskim Mokotowie. Salon został wyposażony w najnowsze modele pochłaniaczy Afinia NDC 1000, a profesjonalistka ocenia je tak:

„Świetny produkt, numer jeden na rynku. Myślałam już od jakiegoś czasu, by wprowadzić Afinię do swoich gabinetów. Gdy zaczęłam ostatnio pracować z pochłaniaczem Afinia, efekt przerósł moje oczekiwania – naprawdę znikł problem pyłu, który dręczył mnie od lat – moje stanowisko pracy jest czyste po zabiegu, klientki nie muszą otrzepywać ubrań. Przede wszystkim jednak klientka i ja – obie nie wdychamy zanieczyszczeń podczas manicure i nie narażamy swojego zdrowia. Mam świadomość, że to ważna innowacja i cieszę się, że wspólnie z Afinią dbam o zdrowie klientek, pracowników i swoje.”

Marzena Kanclerska, właścicielka prestiżowych salonów NailSpa

Pracę z pochłaniaczem docenia również Paulina Pastuszak – edukatorka szkoląca w zakresie stylizacji paznokci na 5 kontynentach, prowadząca regularne kursy w Polsce w założonej przez siebie Akademii i na platformie szkoleniowej online, autorka publikacji i leksykonów na temat stylizacji paznokci oraz dyrektor programowa kongresu City of Nail. Paulina Pastuszak była też współprowadzącą programu TVN Style „Kosmetyczne Rewolucje”.

„Odkąd stałam się szczęśliwą posiadaczką pochłaniacza Afinia, nie mam już podrażnionych spojówek, kaszlu, białych śladów na rękawach, przyprószonych pyłem włosów. Efekt jest znakomity. Długo szukałam odpowiedniego urządzenia eliminującego pył, wiedząc jak jest on szkodliwy i odczuwając dyskomfort każdego dnia. Co więcej, narażone na pył były również moje klientki. Dzięki Afinii praca stała się dużo przyjemniejsza i jeszcze bardziej profesjonalna.”

Na co dzień w miastach, próbując chronić się i lepiej oddychać kupujemy odświeżacze powietrza, wykorzystujemy szereg specjalistycznych urządzeń. Włączamy nawilżacze powietrza w sezonie grzewczym, a latem chłodzimy się klimatyzacją. By uwolnić się od smogu, w ostatnich latach coraz częściej używamy oczyszczaczy filtrujących powietrze w pomieszczeniach. Stojąc w korkach, aby nie wdychać szkodliwych spalin – nastawiamy wewnętrzny obieg, a producenci nowych modeli aut wyposażają je w specjalne filtry węglowe. Teraz, gdy krąży wokół nas koronawirus – zasłaniamy usta i nos maseczką… Po co to wszystko? Dla zdrowia, aby chronić nasze płuca, lepiej i zdrowiej oddychać. Czas pomyśleć o bezpiecznym oddechu w gabinetach manicure, w czym istotnie pomagają pochłaniacze pyłu Afinia.

Mając świadomość zagrożeń płynących z wdychania pyłu, widzimy jakiej rangi nabiera wyposażenie gabinetu manicure w pochłaniacz – dla dobra stylistki i klientów. Afinia to jedyne na rynku urządzenie tej klasy – pochłania wszelkie pyły z odpowiednią mocą. Dzięki temu gwarantuje prawdziwie efektywne usuwanie zanieczyszczeń w przeciwieństwie do innych propozycji na rynku. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników urządzenia Afinia w social mediach, jak również dynamicznie rozwijająca się sprzedaż zagraniczna, głównie w Europie.
Podsumowując, gabinet manicure wyposażony w pochłaniacz pyłu Afinia przede wszystkim dba o zdrowie tak stylistów paznokci, jak i klientów. Nie bez znaczenia jest fakt, że po zabiegu pielęgnacji paznokci – zarówno ubranie, jak i fryzura czy smartfon pozbawione są cząstek pyłu w każdym zakamarku. Dbałość o zdrowie to dla nas wszystkich priorytet, dlatego pamiętajmy o zdrowiu również w gabinetach manicure, pytając zarówno o sterylizację narzędzi, higienę, kwalifikacje manikiurzystki, jak i o pochłaniacz pyłu Afinia.

Badanie skuteczności
filtra przeciwpyłkowego 095-908

Filtry przeciwpyłowe
produkowane są
na bazie poliestrowego
materiału filtracyjnego P-027

Klasyfikacja wg PN-EN ISO 16890
ISO ePM10 50,80%

Przedział cząstek (µm)Skuteczność %
1,00 – 1,3019
1,60 – 2,2040
2,20 – 3,0058
3,00 – 4,0070
7,00 – 10,0077

Newsletter - My Afinia

Bądź zawsze na bieżąco. Zarejestruj się i uzyskaj dostęp do nowości i ekskluzywnych ofert produktów Afinia.

Szanujemy Twoją prywatność.
W dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrybcji.

Zadzwoń do nas phone
Email
chat